Yayın Uygulamaları

TikTok üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

‘’TikTok Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?’’ sorusuna vereceğimiz ipuçlarıyla sizlerde cevap verebilecek ve tüm boş zamanlarınızı TikTok üzerinden para kazanarak değerlendirebileceksiniz.

Gelişen teknoloji ve yaygınlaşan akıllı telefonlarla birlikte bu telefonlarda kullanılabilen uygulamalar da çok büyük bir hızla gelişim göstermektedir. Geçtiğimiz yıldan beri hem ülkemizde hem de diğer tüm ülkelerde sosyal medya platformları arasında en çok kullanıcısı olan uygulamalarından biri de TikTok’tur. TikTok menşei Çin olan bir uygulamadır. Çeşitli görseller ve müziklerle kısa videolar çekmeye yaramaktadır. Bu uygulamayla aynı zamanda sohbet edilebilmekte, klipçekilebilmekte ve hayal gücüne bağlı olarak birçok etkinlik yapılabilmektedir.

TikTok para kazanma
Çıktığı günden bugüne kadar 1 milyara yakın kullanıcısı olan TikTok geniş insan yelpazesine ulaşabilmesi sebebiyle birçok kişi için aynı zamanda gelir kaynağı da oluşturmaya başlamıştır. Popülaritesi her geçen gün artan TikTok uygulaması hali hazırda milyonlarca insanın birincil mesleği haline gelmiştir. Genel olarak düşünülen tek para kazanmanın takipçi sayısına bağlı olunduğu kanısının artık yanlış olduğu da bilinmektedir. Bu sebeple TikTok üzerinden para kazanmak için birçok ve etkili yöntemin olduğunu sizlerde bu yazı üzerinden keşfedebilirsiniz.

TikTok ile Para Kazanma Yolları Nelerdir?

TikTok üzerinden para kazanmakve hatta yaşamınızı idare ettirecek kadar çok para kazanmak mümkündür. Bunun milyonlarca örneği bulunmaktadır. Fakat hiçbir iş emeksiz olmamaktadır. Eğer gerçekten amaç TikTok üzerinden gelir elde etmek ise bunun için günün en az 3 saatini bu işe ayırmalı ve kendinizi sürekli güncel tutmanız gerekmektedir. Bu şartları sağladıktan sonra istediğiniz yolu kullanarak TikTok üzerinden sınırsız bir gelir elde edilmeye başlanabilir. Sizlere TikTok’ tan para kazandıracak yollar:

Satış Ortaklığı Veya E-Ticaret Yapmak:TikTok üzerinden para kazanmak için belki de en kolay yoldur. İster kendi, ürünlerinizi ister de başkasına ait ürünleri satarak kar elde edebilir ya da elde edilen kardan pay alabilirsiniz. Eğer satacağınız kendi ürünleriniz ise açacağınız TikTok hesabına ürünlerinizin fotoğraflarını katabilir, hatta ürünleriniz için kısa klipler dahi çekerek satış için avantaj yakalayabilirsiniz.
Sponsor Edinmek:Eğer 50 bini aşkın bir takipçi sayısına TikTok üzerinden ulaşılmış ise hiç durulmadan sponsorlarla görüşme yapılmalıdır. Sponsorlar elde ettiğiniz takipçi sayısı başarısı karşısında sizlere hem tanıtımı karşılığında ücretsiz ürünlerini göndermekte hem de anlaşma sağlanması durumunda takipçi sayısına oranla ödeme yapmaktadır.
Diğer Sosyal Medya ve Web Sitelerinizin Tanıtımını Yapmak:TikTok kullanmaya başlamadan önce kullanıcısı olunan YouTube, Instagram, Facebook gibi sosyal medya uygulamaları ve kendinize ait olan blog, forum gibi web siteleri için TikTok üzerinden tanıtım yapılarak yönlendirme sağlanabilir. Böylelikle sizi TikTok üzerinden takip eden kitle diğer sosyal medya ve web sitelerinde de takip edecektir. Bu şekilde hem TikTok’ ta hem diğer alanlarda popülariteniz artacak hem de internet aracılığıyla birçok farklı uygulama ve sitelerden gelir elde edinilebilecek.
Platform ÜzerindenCanlı Yayın Yapmak: Live.Ly,TikTok kullanıcılarının TikTok üzerinden para kazanmak için canlı yayın yapmasına olanak sağlayan bir platformdur. Bu platform aracılığıyla canlı yayınlar takipçilerin beğenisine sunulur. Canlı yayını izleyen ve beğenen takipçiler belirli bir ücreti bulunan beğeni veya emojileri canlı yayını yapan TikTok kullanıcısına gönderir. Kullanıcıda bu beğeni ve emojilerinakide dönüştürerek para kazanabilir. Bu yol özellikle fazlaca takipçisi bulunan TikTok hesaplarına binlerce dolar para kazandırmaktadır.
Farklı Hesapları Geliştirmek ve Büyütmek:Eğer sosyal medya ve etkileşim konusunda uzman olunmuş ya da uzun tecrübelere sahip olunmuş ise isteyen TiKTok kullanıcılarının takipçi sayıları arttırılarak ya da hesapları düzenlenerek para kazanılabilir. Birçok kişi TikTok hesaplarını zahmetsiz bir şekilde büyütmek ve geliştirmek isterken sizlerde aldığınız paranın keyfine bakabilirsiniz. Ayrıca bu yolu kullanarak para kazanmak isteyenlerin popüler olması TikTok üzerinden para kazanmak işini kolaylaştıracaktır.
TikTok Hesabını Satmak: İnsan kulağına her ne kadar saçma gelse de sosyal medya ve web sitesi işinde en çok parayı kazandıran yol o hesabınızı veya web sitenizi satmaktan geçmektedir. Aynı durum TikTok hesapları için de geçerlidir. Takipçi sayısı özellikle 100 bini aşmış TikTok hesapları satıldığında sahibine 25 bin Tl’ den başlayan büyüklükte para bırakmaktadır. Eğer TikTok hesabının satılması isteniyor fakat satılamıyorsa bu işi yapan platformlara satıştan en az % 10’ luk kar verilmesi koşuluyla başvurulabilir.
Bağış Toplamak:TikTok’ un popüler olmasının nedenlerinden biri de bağış sistemini bünyesinde bulundurmasıdır. Tiktok üzerinden para kazanmak isteyen kullanıcılar bağış sayfası üzerinden takipçilerinden takipçilerin kendilerine gönderdikleri jetonlarla para kazanabilmektedir. Takipçiler 7 TL verdikleri 100 jetonu istedikleri kullanıcılara göndererek onlara beğenilerini ve teşekkürlerini sunmaktadır. Kullanıcılar da bu jetonları elmasa, elmastan da nakit paraya çevirerek gelir elde edebilmektedir.
TikTokAds Kullanmak:TikTok diğer tüm uygulama ve siteler gibi çevrimiçi olarak varlık sürdürmektedir. Çevrimiçi varlık gösteren TikTokdabu sayede uygulama içi reklam alabilmektedir. İsteyen kullanıcılarda tıpkı YouTube ve Instagram da olduğu gibi TikTok hesaplarına reklam alabilir. Bu reklam Google reklamları olabildiği gibi direk anlaşma ile yapılan şirket reklamları da olabilir. Bu yol ile sayfanızı takip eden her kullanıcı bu reklamlara erişecek, hesap sahipleri de her gösterim veya tıklanma başı para kazanacaktır.

TikTok Üzerinden Hızlı Para Kazanmanın İpuçları

Erken kalkan yol alır, sözünü hatırlatarak TikTok üzerinden para kazanmak isteyen kullanıcılar bu işe çok hızlı bir şekilde başlamalıdır. Bugün YouTube, Facebook ve Instagram üzerinden en çok para kazananlar hiç şüphesiz bu uygulamalarda ilk hesap açanlardır. Fakat iş TikTok hesabını açmakla bitmemektedir. TikTok hesabını sürekli güncel tutmak, takipçilerle iletişim kurmak, gerekirse kaliteli işler için ekipman satın almak ve en önemlisi rakiplerinizi sürekli gözlem altında tutarak onlardan bir adım önde olmanız gerekmektedir.

//
//
Ahmet
AJANS Sahibi
//
Sezer
Livu & Tango

Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sor!