Yayın Uygulamaları

Yaay Başvuru ve Para Kazanma

Sosyal medyanın hayatımızdaki yeri ve boyutu tartışılmayacak kadar büyüktür. Pek çok insanın ekmek parası bile sosyal medya ile sağlamaktadır. Bu açıdan bakıldığı büyük bir Pazar olarak da karşımıza çıkmaktadır. Rekabet ortamı bulunmakta, girişimciler, yazarlar bu platform içerisinde yer almaktadır. Birçok kuşağın bir araya gelmesinden dolayı üretim çok fazla ve çeşitlidir.

Kullandığımız sosyal medya içerikleri yabancı ülkelerin ürettikleri sosyal medya platformları olmaktadır. Son zamanlarda ise ülkemizde de bu konuda çalışmalar yapılmakta ve pazara sürülmektedir. Yaay uygulaması twitter ve facebook alt yapısına benzeyen bir uygulama olarak tasarlanmıştır. Bu uygulama ile gündem, haberler, bilgi verici yazılar hem üretilebilir hem de hazır üretilmiş olanlar paylaşılabilir.

Yaay Uygulaması Nedir?

Türkiye’de öncelikle genç kuşağın dikkatinin çekmek için tasarlanmış bir uygulama olmaktadır. Ara yüz planı hem twitter hem de facebook gibidir. Bu uygulamalardan farklı olarak bir de beğenmeme butonuna sahip bir uygulamadır. Sosyal medyanın çok değerli olduğu bu zamanda, Türk üretim bir uygulamanın daha çok dikkat çekeceği planlanmıştır.

Bu plan doğrultusunda çalışmalar yapılmış ve beklenen değer alınmıştır. Yaay uygulaması içerisinde spor, müzik, sanat, kültür gibi başta genç nüfusun ve diğerlerinin dikkatini çekecek pek çok üretim ve üreticiyi içerisinde barındırmaktadır. Tıpkı diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kolayca, üye olunmaktadır. Yaay uygulaması yerli bir mikroblog uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yaay Uygulaması Özellikleri Nelerdir?

Yaay uygulaması hem Android hem de ios işlemcisine sahip telefonlar için uygun tasarlanmış bir yerli sosyal medya uygulaması olmaktadır. Bakıldığı zaman pek çok özelliği twitter ve facebook ile aynıdır. Tıpkı onlarda olduğu gibi beğenme, yanıtlama, retweetleme özellikleri bulunmaktadır. Bunun yanında konular tek tek kategorilere ayrılmaktadır. En belirgin ve dikkat çekici özelliği ise beğenmeme butonuna sahip olmasıdır. Son zamanlarda özellikle genç nüfus, beğenmeme butonunun sosyal medya hesaplarının çoğunda olması dileğini dile getrse de bu durum uygulamaya geçilmemiştir.

Yerli sosyal medya uygulaması olan Yaay ile bu özellik getirilmiş ve bu durum talep görmesine neden olmuştur. Yaay uygulaması bir mikroblog niteliğindedir. Bu uygulamada anlık kısa içerikler üretilmekte ve beğeniye ya da beğenilmemeye sunulmaktadır. Logosunda mavi ve yeşil renklerin bulunduğu, ara yüzünün de twitter gibi mavi olduğu bir uygulamadır. Resimler, fotoğraflar, yazılar her türlü içerik üretimi yapılmaktadır.

Diğer bir en önemli özelliği ise para kazandırıyor olmalıdır. Pek çok uygulamadan farklı olarak para kazanmak çok daha kolaydır. Para kazanma üretme ve beğenilme ile doğru orantılı olmaktadır. Yaay uygulamasında yapılan paylaşımlar ve beğeniler doğrultusunda puan kazanılmaktadır. Bu puanlar ile birlikte belirli bir seviyeye ulaşıldığında rozet kazanılmaktadır.

Yaay Nasıl Kullanılır?

Yaay uygulamasını app store ya da play store uygulamalarından cep telefonlarınıza, tabletlerinize ya da bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ücretsiz bir sosyal medya uygulaması olan Yaay, herkesin kaydolmasını onaylamaktadır. Uygulamayı indirdikten sonra Yaay programına üye olmak için geçeceğiniz adımlar şu şekildedir;• İlk uygulamanın cep telefonu, tablet ya da bilgisayara indirilmesi gerekmektedir.• Uygulama açıldığında kayıt ol butonuna basılması gerekmektedir. • Karşınıza çıkan kayıt formunun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. • Form doldurulduktan sonra kullanım koşulları ve sözleşmelerin okunup, kayıt ol butonuna basılması gerekmektedir. • Kayıt ol seçeneğine basıldıktan sonra telefonunuza bir onay kodu gelecektir. Böylece hesabınız onaylanmış olacaktır.• Daha sonra yapılan uygulamalar profil oluşturmak içinyapılmaktadır. Profil fotoğrafı eklemek, istenilen beğeniye uygun kategori seçimi yapmak, birkaç hesabı takip ederek hesabınızı oluşturmuş olursunuz.

Hesabınız oluşturulduktan sonra paylaşımlar yapılabilir, rozetler kontrol edilebilir.

Yaay Nasıl Para Kazanılır?

Yaay uygulaması pek çok açıdan diğer sosyal medya uygulamalarına benzese de farklı yönleri de bulunmaktadır. Tıpkı beğenmeme özelliğinin olması gibidir. Yaay uygulaması ile aktif kullanımlarda paylaşımlara ve beğenilere göre çeşitli hediyeler ve para kazanılmaktadır. Kategori paylaşımları ve beğenilere göre kazanılan bu para, şikâyet durumlarında kaybedilebilmektedir.

Yaay para hesaplaması şu şekildedir; her gönderi için 0,03 puan, yorum için 0,05 pun, yapılan yorum için 0,04 puan, gönderi alıntılama 0,06 puan, beğeni 0,02 puan, hatalı kategori seçiminde -0,05 puan ve şikâyet durumunda -0,08 puan hesaba işlenmektedir. Bu puanlar her 24 saatte güncellenmekte ve rozete dönüştürülmektedir.

//
//
Ahmet
AJANS Sahibi
//
Sezer
Livu & Tango

Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sor!